Het Baafje in Heiloo floreert weer

Na het faillissement van Stichting Het Baafje in 2022 leek het doek te vallen voor het openluchtbad in Heiloo. Dankzij de steun van bewoners, de actie Red Het Baafje, vrijwilligers en de overname door Holland Sport kreeg het zwembad echter een tweede kans. Twee seizoenen later is voor Eddy Bakker duidelijk dat die reddingsactie zijn vruchten afwerpt. “De exploitatie is stabiel en er is ruimte voor groei. Deze zomer trokken we zo’n 52.000 bezoekers, een stijging ten opzichte van vorig jaar. Op zich niet spectaculair, maar wel een stijging ten opzichte van de jaren hiervoor.”

Sociale ontmoetingsplek

Het Baafje is al sinds de jaren zestig een begrip in Heiloo en omstreken. Het zwembad bestaat uit een 50-meterbad met hoge en lage duikplank, een 25-meterbad met glijbaan en een verwarmd peuterbad voor de allerkleinsten met rondom een ruime ligweide. De horeca wordt gerund door uitbaters Martijn en Marloes Veldheer, die er een mooie en gastvrije plek van hebben gemaakt. Bij binnenkomst lopen bezoekers eerst door de horecaruimte, waardoor deze automatisch het middelpunt vormt. Het is de plek waar je elkaar ontmoet en even blijft hangen. Zo is Het Baafje niet alleen een plek om te zwemmen, maar ook een sociale ontmoetingsplek. “Mensen komen soms zelfs alleen voor een kop koffie”, vertelt Eddy. “Dat is ook prima, want het vergroot de levendigheid van het bad.


Ben jij op zoek naar een (nieuw) leerlingvolgsysteem voor jouw zwembad of zwemschool? 👉 Klik hier.



Lees ook: Exploitatievorm zwembaden: wat betekent dit voor toegankelijkheid, financiën en duurzaamheid?

Stabiele zomer

Net als bij elk buitenbad hangt het succes van een seizoen sterk af van het weer. Dit jaar waren de omstandigheden gunstig. Vooral juni en juli waren warm en zonnig, terwijl augustus uitzonderlijk veel zonuren telde. “Het was een stabiele zomer,” zegt Eddy. “Het begin liep goed, daarna hadden we een paar weken wat minder weer, en toen trok het weer aan. Het moet ook weer niet te warm worden, want dan trekken veel mensen naar het strand. Voor ons is droog weer en niet te heet eigenlijk het beste.” Ook qua sfeer verliep het seizoen positief, zonder incidenten of vernielingen. “We merken dat het in Heiloo vaak gemoedelijk blijft. Er is veel sociale controle. Misschien wat jeugd die een keer over de hekken klimt, maar er is gelukkig niks gesloopt. Die rustige sfeer draagt bij aan het karakter van Het Baafje: een veilige plek waar gezinnen, jongeren en sporters zich welkom voelen.” Niet alleen het mooie weer droeg bij aan de hoge bezoekersaantallen. Er werd ook bewust ingezet op evenementen en activiteiten om het bad aantrekkelijker te maken. “Het buitenbad is meer dan een bak met water. Met alleen het aanbieden van een zwembad kom je er niet,” legt Eddy uit. Dit jaar waren er onder andere aquafitnesslessen, luchtkussens voor de jeugd en een voetbaltoernooi in samenwerking met buurtsportcoaches en instructeurs. Ook een lokale sportschool gebruikte het buitenterrein voor groepslessen. Daarnaast werden op de ligweide sport- en spelactiviteiten georganiseerd, vaak laagdrempelig en met veel plezier bezocht. Families bleven langer hangen en kinderen maakten nieuwe vriendjes. “De combinatie van sport, recreatie en sociale activiteiten maakt Het Baafje tot meer dan een zwembad: het is een ontmoetingsplek voor de hele gemeenschap.”

Lees het gehele interview met Eddy Bakker in ZwembadBranche #100


advertentie

EasySwim